Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

počet vytištěných stran


Výtěžnost inkoustové kazety


Počet stran, které vytiskne naplněná inkoustová kazeta závisí na mnoha okolnostech. Doplňovací sady CROCODILE® jsou zpravidla vyráběny pro dvě doplnění tiskové kazety maximálním množstvím inkoustu, který je doplňovaná kazeta schopna pojmout. V mnoha případech je to více, než s jakou náplní jsou tiskové kazety dodávány výrobcem.

Skutečná výtěžnost bude záviset na obsahu stránky. Dokumenty s vysokou tiskovou hustotou, jako je například textový dokument uvedený níže, může dávat nižší výtěžnost než podle standardu ISO, zatímco dokument s nižší hustotou, jakým je například organizační diagram, bude mít tiskovou výtěžnost vyšší. Tisk, který používá v základu jedinou barvu, bude mít za následek nižší výtěžnost pro danou barvu a naopak vyšší pro barvy, které se tolik nepoužívají. Dosažená výtěžnost bude záviset na tom, co tisknete.
Náhled testovacích stránky normy ISO 24711

Testovací stránky ISO 24711

Někteří uživatelé inkoustových tiskáren tisknou několik stránek najednou a pak hodiny, někdy i dny, je tiskárna nevyužitá. Při tomto režimu zahájení/ukončení tisku využívají inkoustové tiskárny určité množství inkoustu pro udržení čistých a průchodných tiskových trysek. Toto je důležité pro údržbu vaší tiskárny a pro zajištění stejně kvalitního tisku, jako když byla tiskárna nová. Ovšem může to mít za následek, že výtěžnost inkoustu bude nižší při opakovaném tisku dokumentu podobného obsahu.

Podle pokynů testování standardu ISO 24711 se tiskne standardní sada pěti stránek 8 × 11 palců neustále až do vyčerpání tiskových kazet. Z mnoha důvodů tyto testovací podmínky nemusí přesně odrážet každodenní skutečnost. Proto by výtěžnost standardní testovací stránky podle ISO měla být používána jako výchozí a nikoliv jako odhad skutečné výtěžnosti, kterou je možné získat z tiskárny a tiskové kazety. Skutečná výtěžnost je ve skutečnosti dána obsahem tiskové stránky, četností tisku, nastavením využití inkoustu v tiskárně a ostatními vlivy, jak bude uvedeno níže. Pět standardních testovacích stránek normy ISO, které jsou uvedeny dále, zahrnují text a grafiku, černé i barevné prvky.


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel ABtonery.cz: AB COM CZECH s.r.o., Stěžerská 882, 500 04 Hradec Králové, tel. +420 499 599 801

JavaScript musí být povolen